Amulett Pentalpha

E-pood > EKSOOTIKAKAUBAD, ESOTEERIKA KAUBAD JA KINGITUSED > Ennustamine ja maagia > Amuletid > Pentagrammid >Amulett Pentalpha
Tootevalikud:
Nimetus Laoseis Hind
Amulett Pentalpha 1 22.00 EUR
 
Nikli- ja pliivaba  amulett, kaunistatud kulla ja hõbedaga ning Swarovski kristallidega. Kaasas sobiv kett.

3,2 cm x 3,2 cm
kett 2 mm x52 cm
kinkekarbis

Pentagramm – Üks maailma iidsemaid sümboleid. Algupäraselt sümboliseeris ta tähte – seega ka müstilist energiat selle ümber. Seda sümbolit kantakse eesmärkide saavutamiseks. Pentagramm on viie tipuga geomeetriline kujund, mida kreeka filosoof ja arvuteoreetik Pythagoras pidas müstilise harmoonia sümboliks. Tema ja ta järglased viitasid sellele kui hugieia`le, mida tõlgitakse sageli “tervis”, kuid mille mõtet edastab paremini “terviklikkus”. Pythagorase meelest seisnes sümboli tähtsus selle viies tipus, mis on arvude 2 (mis tema meelest tähendas naiselikku ja maist) ning 3 (mehelik ja taevalik) summa. Seega sümboliseeris arv 5 vastandite kosmilist harmooniat, taeva ja maa abielu. Tagurpidine viisnurk on saaatana sümbol (tipuga all). Kahe tipuga alla suunatud pentagramm sümboliseerib valgust ja vaimsust. Tähistab püüdlust, vaimumaailma ja haridust.


Harmoonia ja stabiilsus

Viidates viiele pentagrammi harule oli Iidses Kreekas see pentagramm Pythagorase järgijate  salajane märk, mille abil nad tundsid üksteist ära.  Tema kaunis sümmeetria räägib harmooniast ja stabiislusest.
Seotud tooted:

     

Võru, Vabaduse 17 a 1. korrus   kauplus Minerva    info@minerva.ee

Koduleht Elitec'st